چهارشرکت برتر تجهیزات پزشکی درجهان از دید سیلیکون ولی

مشهورترین شرکت‌های فناوری پزشکی در جهان در حال حاضر حضور قابل توجهی در منطقه سیلیکون ولی دارند

چهار شرکت برتر تجهیزات پزشکی درجهان از دید سیلیکون ولی
 ما نگاهی دقیق تر به چهارشرکت بزرگ تجهیزات پزشکی می اندازیم که مقر آنها در ایالت طلایی کالیفرنیا آمریکا است.
کالیفرنیا خانه سیلیکون ولی است
ایالت گلدن کالیفرنیا با نزدیک به 40 میلیون نفر جمعیت وبا اقتصاد سه تریلیون دلاری، دارای بیشترین جمعیت و بیشترین تولید ناخالص داخلی در بین ایالت های ایالات متحده است - و این برتری هم در صنعت پررونق تجهیزات پزشکی آن و هم شرکت ها منعکس شده است
بسیاری از مشهورترین شرکت‌های فناوری پزشکی در جهان در حال حاضر حضور قابل توجهی در منطقه دارند و آن را به یکی از بزرگترین مراکز فناوری پزشکی در ایالات متحده در کنار ماساچوست و مینه‌سوتا تبدیل می‌کند.
کسب و کار چشم انداز جانسون ، واحد دیابت مدترونیک و بازوی علوم زیستی بکتون دیکینسون همگی در ایالت طلایی مستقر هستند، در حالی که غول سازنده داروسازی و تجهیزات پزشکی مقیم ایرلند، آلرگان، چندین دهه قبل از انتقال دفتر مرکزی خود به نیوجرسی در ایالات متحده در سال 2011، کالیفرنیا را خانه می خواند.
و علاوه بر این  تعدادی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی جهان، این ایالت را محل اقامت دائم خود قرار داده‌اند و تعدادی از این پیشروان صنعت در مرکز نوآوری جهانی که دره سیلیکون است مستقر هستند.
ما نگاهی به چهار شرکت برتر جهانی تجهیزات پزشکی - بر اساس ارقام ارزش بازار گرفته شده از Yahoo Finance در 23 فوریه 2021 - که در حال حاضر مقر آنها در کالیفرنیا هستند، می اندازیم

1. Intuitive Surgical
با ارزش بازار فعلی بیش از 86 میلیارد دلار - و همچنین درآمد کل بیش از 4.3 میلیارد دلار در سال 2020 - Intuitive Surgical تولید کننده پیشرو تجهیزات پزشکی مستقر در کالیفرنیا است.
Intuitive Surgical که دفتر مرکزی آن در شهر Sunnyvale در قلب منطقه Silicon Valley قرار دارد، بی‌تردید به دلیل سیستم داوینچی خود شناخته شده است، که همچنین باعث شده است تا این شرکت به رهبر جهانی در بازار جراحی با کمک ربات تبدیل شود.
تا پایان سال 2019، بیش از 5500 سیستم داوینچی در سراسر جهان برای کمک به متخصصان مراقبت های بهداشتی با طیف وسیعی از روش های پیچیده و کم تهاجمی - از جمله جراحی های زنان، قلب و اورولوژی نصب شده بود.
علاوه بر چندین مدل مختلف داوینچی، Intuitive Surgical همچنین ابزارهای جراحی، دستگاه‌ها و آندوسکوپ‌های متعددی را برای استفاده در کنار سیستم پیشگام خود، و همچنین یک پلت فرم شبیه‌سازی ابری به نام SimNow می‌سازد که به پزشکان اجازه می‌دهد تا مهارت‌های جراحی خود را بیاموزند و تمرین کنند.
این شرکت در سال 1995 تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 8000 نفر در سراسر جهان مشغول به کار هستند.

 Edwards Lifesciences.2
Edwards Lifesciences مستقر در شهر ارواین در اورنج کانتی، به لطف محصولات جایگزین دریچه قلب از طریق کاتتر، یک رهبر جهانی در درمان بیماری‌های ساختاری قلب است.
این کار با معرفی اولین دریچه قلب مصنوعی تجاری موجود در جهان در سال 1960 آغاز شد و امروزه این شرکت انواع سیستم های تعمیری را برای رفع مشکلات دریچه های آئورت، میترال و تریکوسپید قلب تولید می کند.
حوزه کلیدی دیگری که Edwards Lifesciences در حال حاضر در آن تخصص دارد، دستگاه های مانیتورینگ همودینامیک پیشرفته برای اندازه گیری عملکرد قلبی عروقی در بیماران جراحی پرخطر و بیماران بدحال است.
این شرکت آمریکایی دارای ارزش بازار بیش از 51 میلیارد دلار است، مجموع درآمدهای نزدیک به 4.4 میلیارد دلار در سال 2020 گزارش شده و نزدیک به 15000 نفر در سراسر جهان مشغول به کار هستند.

3. Align Technology
شرکت سازنده تجهیزات پزشکی Align Technology در سال 1997 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در سن خوزه - بزرگترین شهر در کل کالیفرنیای شمالی - قرار دارد.
محصول شاخص آن سیستم Invisalign است که یک تراز کننده شفاف و صاف کننده دندان است که اولین بار در سال 2000 به بازار عرضه شد و از آن زمان تاکنون توسط بیش از نه میلیون بیمار در سراسر جهان استفاده شده است.
محصول شاخص Align Technology، طیف مهاربندهای نزدیک به نامرئی است.بنابراین ارتودنسی اصلی ترین بازاری است که Align Technology در آن فعالیت می کند و با خرید شرکت اسرائیلی Cadent در سال 2011، موقعیت خود را در این فضا تقویت کرد و در این فرآیند خط iTero از اسکنرهای تصویربرداری داخل دهانی سه بعدی را به مجموعه خود اضافه کرد.
شرکت Align Technology در حال حاضر دارای ارزش بازار بیش از 44 میلیارد دلار است و در سال 2020 تقریباً 2.5 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده است. همچنین بیش از 14000 کارمند جهانی دارد.

4. ResMed
شرکت ResMed مستقر در سن دیگو در دستگاه‌ها، فناوری‌ها و راه‌حل‌های دیگر برای شرایط تنفسی از جمله آپنه خواب و COPD (بیماری انسدادی مزمن ریه) تخصص دارد.
محصولاتی که ResMed برای مقابله با این شرایط می‌سازد و می‌فروشد، از دستگاه‌ها و ونتیلاتورهای CPAP (فشار مثبت مداوم راه هوایی) گرفته تا ماسک‌های صورت، و لوازم جانبی بینی و دندان، و همچنین دستگاه ApneaLink Air خود برای نظارت بر خواب در خانه را شامل می‌شود .
پیشنهادات این شرکت در مراقبت های تنفسی و خواب به ابزارهای نرم افزاری نیز گسترش می یابد. پلتفرم U-Sleep مبتنی بر ابر به متخصصان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا به طور همزمان تعداد زیادی از کاربران CPAP را تحت نظر داشته باشند، در حالی که برنامه تلفن هوشمند myAir آن ابزاری را برای بیماران فراهم می کند تا خواب خود را به طور مستقل غربال کنند و مدیریت کنند.

 

کالایی ثبت نشده است

جمع :0
قابل پرداخت :0
ثبت سفارش