اتوسکوپ لامپی، دسته فلزی

 • کدمحصول : 18-2212
 • اتوسکوپ (اوریسکوپ) برای معاینه مجرای گوش و پرده گوش استفاده می شود. معاینه گوش می تواند به تشخیص بسیاری از مشکلات گوش، مانند عفونت گوش، جرم بیش از حد گوش، یا یک شی در کانال گوش کمک کند.
اتوسکوپ لامپی(otoscope-surgical-instruments)

تعریف و شرح ابزار :

اتوسکوپ یک ابزار پزشکی برای معاینه گوش خارجی و پرده گوش می باشد. اتوسکوپ به پزشکان و دامپزشکان کمک می کند تا عفونت ها و بیماری های گوش را تشخیص دهند. اتوسکوپ ها با منابع نوری مختلفی از جمله منابع نوری هالوژن، LED و فیبر نوری عرضه می شوند. اتوسکوپ‌ها معمولاً به دسته‌ای متصل می‌شوند که حاوی منبع انرژی باتری یا اتصال به یک منبع تغذیه ثابت است. اتوسکوپ‌ها در مدل‌های باتری‌دار موجود هستند که قابلیت حمل بسیار خوبی را ارائه می‌کنند، اما خطر آسیب‌دیدگی تصادفی، گم شدن یا سرقت آن‌ها بیشتر است. بسیاری از مراکز پزشکی دارای اتوسکوپ های دیواری هستند که بخشی از پانل ابزارهای تشخیصی هستند. این سیستم های دیواری دارای سیستم های برق یکپارچه و سیم های بلند برای معاینه بیماران هستند.منبع نور یک اتوسکوپ به نوع فناوری ادغام شده در لامپ و همچنین نحوه روشن شدن منبع نور مربوط می شود. در حال حاضر، لامپ‌های اتوسکوپ از هالوژن، زنون یا LED متفاوت هستند و لامپ‌های رشته‌ای قدیمی‌تر به ندرت دیده می‌شوند. لامپ های هالوژن روشن هستند و رنگ سفید مایل به آبی را از خود نشان می دهند. لامپ های زنون کمی روشن تر هستند، نور سفید بیشتری ساطع می کنند و گرمتر از هالوژن می سوزند.. روشی که اتوسکوپ منبع نور را هدایت می کند شامل نور مستقیم یا فناوری فیبر نوری است. اتوسکوپی‌هایی که از روشنایی مستقیم (یا فناوری غیر فیبر نوری) استفاده می‌کنند باید لامپ بالای کف چشمی داشته باشند تا بتوان نور را از طریق دهانه اسپکولوم هدایت کرد. در مقابل، فناوری فیبر نوری نور لامپ را از طریق بسته‌های فیبر نوری که در اطراف محیط سر اتوسکوپ قرار دارند، جایی که اسپکولوم متصل است، می‌رساند. مزیت فناوری فیبر نوری این است که دید کاملاً بدون مانع از طریق لنز فراهم می کند زیرا لامپ می تواند در زیر کف چشمی قرار گیرد.
 

نام های مستعار :

 • اوریسکوپ


انواع اتوسکوپ :

اتوسکوپ ها را می توان به طور کلی به سه دسته تقسیم کرد
 1. جیبی : اکثر اتوسکوپ های جیبی از باتری های قلیایی برای تغذیه دسته استفاده می کنند.
 2. اندازه کامل: اتوسکوپ های سایز کامل از نظر اندازه و وزن قابل توجه تر از اتوسکوپ های جیبی هستند.
 3. ویدئویی: اتوسکوپ های ویدئویی به طور خاص برای ارتباط با کامپیوتر یا مانیتور برای نمایش، ضبط، ذخیره و ایمیل تصاویر و/یا ویدئو با کیفیت بالا طراحی شده اند
از نظر منبع نور اتوسکوپ را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد
 • اتوسکوپ با منبع نور LED
 • اتوسکوپ با منابع نوری هالوژن
 • اتوسکوپ با منبع نور فیبر نوری

کاربرد اتوسکوپ :

اتوسکوپ یک ابزار پزشکی برای معاینه گوش خارجی و پرده گوش می باشد. اتوسکوپ به پزشکان و دامپزشکان کمک می کند تا عفونت ها و بیماری های گوش را تشخیص دهند.

مشخصات فنی اتوسکوپ :

 • دسته بندی : ابزار تشخیصی
 • مدل : اتوسکوپ لامپی، دسته فلزی
 • دارای برند ایرانی، پاکستانی، آلمانی
 • متناسب برای جراحان راست دست و چپ دست
 • تخصص های مورد استفاده : گوش و حلق و بینی

ارتباط باما :

 • همکاران ما در مجموعه ی سرچمدsearchmed.ir در بخش فروش پاسخگوی نیاز شما عزیزان در رابطه با اتوسکوپ لامپی خواهند بود.جهت ارتباط با بخش فروش با شماره 09373108787 و88282488-021 تماس حاصل فرمایید.علاوه بر بخش فروش مجموعه سرچمد دارای کادر فنی مجرب جهت تعمیرات انواع ابزار جراحی نیز می باشد .از طریق اینستا tamir_abzarjarahiمی توانید کارهای تعمیرات مارا دنبال کنید.(همراهی شما افتخار ماست با ما همراه باشید ) 
نظرات کاربران
مشخصات فنی

نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

دیدگاه شما ثبت شد در صورت تایید در سایت نمایش داده خواهد شد.
  کالایی ثبت نشده است
  جمع :0
  قابل پرداخت :0
  ثبت سفارش