پنست بایپولار

 • قیمت : 0 ریال
  کدمحصول : 99-0058
 • پنست بای پولار ابزاری است که به طور ایمن بافت را میگیرد -دقیقا تشریح می کند و می تواند به طور موثررگ های خونی کوچک و همچنین بسیار بزرگ (2میلی متر تا 20 میلی متر ) را منعقد می کند و نیاز به گیره و منگنه های جراحی را کاهش می دهد.
پنست بایونتی بای پولار(bipolar-forceps)

تعریف و شرح ابزار :

در ابتدا لازم می دانم گذری بر دستگاه های الکتروسرجی داشته باشیم .
دستگاه های الکترو سرجی به دو دسته الکتروسرجی مونوپولار و الکتروسرجری بایپولار تقسیم می شود .الکتروسرجری مونوپولار تک قطبی بوده و در مقایسه با بایپولار قدرت بیشتری دارد و در عمل های اورولوژی -پروستاتکتومی -لاپاراسکوپی وENTمورد استفاده قرار میگیرد. الکتروسرجری های بایپولار دو قطبی بوده و دراین روش از پنست بایپولار استفاده می شود . این روش برای بیمارانی که از پیس میکر یا انواع پروتز استفاده می کنند هم چنین برای بستن عروق ضخیم -برداشتن تیروئید به خصوص هنگام جدا کردن عصب موثر است .
پنست بای پولار چیست ؟
پنست بای پولار ابزاری است که به طور ایمن بافت را میگیرد -دقیقا تشریح می کند و می تواند به طور موثررگ های خونی کوچک و همچنین بسیار بزرگ (2میلی متر تا 20 میلی متر ) را منعقد می کند و نیاز به گیره و منگنه های جراحی را کاهش می دهد به طور مثال انعقاد به وسیله پنست های بایپولار در جراحی های مغز واعصاب رایج است کنترول گسترش حرارت از نوک فورسپس به بافت های عصبی اطراف یک نگرانی دائمی برای جراهان است زیرا بافت های عصبی در برابر آسیب گرما بسیار تحریک پذیر هستند . پنست بای پولار دارای فناوری تعبیه شده در لوله حرارتی یا پوشش SILVER GLIDE  است که می تواند به طور موثر گسترش حرارتی بیش از حد را محدود کند و بازده خنک کننده بهتری در دمای بالا ارائه دهد. پنست بایپولار به طور عمده به دو دسته تقسیم می شود 1. پنست بایپولار استیک 2. پنست بایپولار نان استیک
تفاوت پنست بایپولار استیک با پنست بایپولار نان استیک :
عمده ترین مشکل در استفاده از پنست های بایپولار ساده این است که جریان گرمایی در نوک آن متمرکز شده و باعث افزایش بیش از اندازه ی دما می شود و همین مشکل منجربه چسبیدن بافت حین کوتراست .( پنست های بایپولار استیک معمولا آبی رنگ هستند . ) بانابر این تفاوت اصلی بین پنست بایپولار ساده نان -استیک در جنس نوک ابزار (tip)است. زمانی که جنس نوک را به الیاژ ویژه ای از نقره تعغییر دادند و نتایج منجربه ساخت پنست های بایپولار نان استیک (نچسب ) شد. طراحی و ساخت پنست بای پولار نان استیک با زوایای و اندازه های مختلف نشان دهنده یک نوآوری فنی است که می تواند منجر به بهبود نتایج جراحی شود.پنست بای پولار نان استیک  کیفیت و کمیت برداشتن و تشریح تومور و بافت را در جراحی افزایش می‌دهد و امکان رویکردهای جراحی جدید را برای برداشتن میکروسکوپی تومور و انعقاد خونریزی در نواحی آناتومیک فراهم می کند.

نام های مستعار :

پنست دو قطبی

کاربرد پنست بایپولار :

پنست بای پولار ابزاری است که به طور ایمن بافت را میگیرد -دقیقا تشریح می کند و می تواند به طور موثررگ های خونی کوچک و همچنین بسیار بزرگ (2میلی متر تا 20 میلی متر ) را منعقد می کند و نیاز به گیره و منگنه های جراحی را کاهش می دهد.

مشخصات فنی پنست بایپولار :

 • طول : 20سانتی متر
 • دارای برند ایرانی، پاکستانی، آلمانی
 • دارای قابلیت انعقاد خون و کاهش اثر زخم
 • دارای ایمنی بیشتر به علت وجود عایق ضد رسانا

آسیب های احتمالی پنست بایپولار :

صدمه دیدن قسمت اتصال دهنده کابل دوقطبی به پنست

نگهداری قبل و بعد :

از پیچیدن کابل دو قطبی به صورت محکم و با فشار خوداری کنید( این کار باعث تعغییرشکل کابل در دراز مدت می شود)

ارتباط با ما :

همکاران ما در مجموعه ی سرچمدsearchmed.ir در بخش فروش پاسخگوی نیاز شما عزیزان در رابطه با پنست بایپولار خواهند بود.جهت ارتباط با بخش فروش با شماره 09373108787 و 88282488-021 تماس حاصل فرمایید
نظرات کاربران
مشخصات فنی

نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

دیدگاه شما ثبت شد در صورت تایید در سایت نمایش داده خواهد شد.

  کالایی ثبت نشده است

  جمع :0
  قابل پرداخت :0
  ثبت سفارش