مزایای ابزارهای جراحی تیتانیومی نسبت به ابزارهای فولادی ضد زنگ

تیتانیوم 40 درصد سبک تر از فولاد ضد زنگ است که خستگی دست را کاهش می دهد

ابزار جراحی تیتانیوم

مزایای ابزارهای جراحی تیتانیومی نسبت به ابزارهای فولادی ضد زنگ:
    تیتانیوم وزن سبک با استحکام کششی بالا دارد .
    تیتانیوم بادوام است، حتی پس از اتوکلاو مکرر.
    تیتانیوم مقاوم در برابر خوردگی، غیر آهنی، غیر مغناطیسی و زیست سازگار است.
    ابزار جراحی تیتانیوم آنادایز شده غیر بازتابنده هستند.
تیتانیوم 40 درصد سبک تر از فولاد ضد زنگ است که  خستگی دست را کاهش می دهد . دست زدن به ابزار جراحی سبک به سادگی آسان تر است، به خصوص در طی مراحل طولانی جراحی یا تشریح یا هنگام انجام کارهای تکراری. این همچنین به این معنی است که ابزارهای جراحی تیتانیوم نسبت به همتایان خود از جنس استنلس استیل انعطاف پذیرتر هستند.
ابزارهای جراحی تیتانیومی  بادوام هستند و به شما امکان می دهند بدون ترس از آسیب دیدن سطوح یا لبه های برش، آنها را به طور مکرر استریل کنید. از آنجا که تیتانیوم ممکن است تا 440 درجه فارنهایت گرم شود، ابزار جراحی تیتانیوم ممکن است در صورت نیاز اتوکلاو شوند.
از آنجایی که تیتانیوم فلزی غیرآهنی است، زنگ نمی‌زند. حتی در حضور اسیدهای اکسید کننده (مانند اسید نیتریک)، کلریدها، آب شور و مواد شیمیایی صنعتی و آلی در برابر خوردگی مقاومت می کند. اگر در حال انجام هر  کاری با MRI هستید، باید ابزار جراحی تیتانیوم را در نظر بگیرید، زیرا آنها 100٪ غیر مغناطیسی هستند.
تیتانیوم به طور طبیعی یک فلز خاکستری است، اما با آنادایز کردن ابزار جراحی، سازنده خواص سطحی فلز را تغییر می‌دهند. ابزارهای جراحی تیتانیومی می توانند رنگین کمانی از رنگ ها داشته باشند، اما معمولاً آبی هستند. آنادایز کردن ابزار جراحی را  غیر بازتابنده می کند به طوری که هیچ خیره کننده ای وجود ندارد . هنگامی که زیر چراغ های عامل یا حتی زیر میکروسکوپ کار می کنید، این به یک ویژگی مهم تبدیل می شود.
تیتانیوم یک فلز ایده آل برای ساخت ابزارهای جراحی است، زیرا این ابزار سبک تر، بادوام تر، ماندگارتر، تیزتر و راحت تر برای استفاده هستند.
ابزار تیتانیوم متفرقه
در اینجا به چند ابزار جراحی تیتانیوم توجه کنید
-فورسپس، تیتانیوم
 آلیاژ تیتانیوم 100٪ ضد مغناطیسی، مقاوم در برابر خوردگی، سبک و قوی، برای کاربردهای بیولوژیکی و پزشکی ایده آل است. تیتانیوم استحکام کششی فولاد کربنی دارد و در برابر خوردگی اسید نیتریک، کلرید، آب نمک و مواد شیمیایی صنعتی و آلی کاملاً مقاوم است

-قیچی، تیتانیوم
آلیاژ تیتانیوم 100٪ ضد مغناطیسی، مقاوم در برابر خوردگی، سبک و قوی، برای کاربردهای بیولوژیکی و پزشکی ایده آل است. تیتانیوم استحکام کششی فولاد کربنی دارد و در برابر خوردگی اسید نیتریک، کلرید، آب نمک و مواد شیمیایی صنعتی و آلی کاملاً مقاوم است. ابزارهای جراحی تیتانیومی انعطاف پذیرتر و 40 درصد سبک تر از Inox هستند. این کار باعث کاهش خستگی دست در طی مراحل طولانی می شود.
-نگهدارنده سوزن، تیتانیوم
این درایورهای سوزن از تیتانیوم ساخته شده اند که چندین مزیت را برای روش های جراحی حیوانات کوچک ارائه می دهد: 100٪ ضد مغناطیسی ست .بنابراین می توان از آن برای کاربردهای MRI استفاده کرد کاملاً مقاوم در برابر خوردگی ناشی از اسید نیتریک، کلرید، آب شور و مواد شیمیایی صنعتی و آلی سبک وزن و قوی با استحکام کششی فولاد کربنی تیتانیوم انعطاف پذیرتر است
 

کالایی ثبت نشده است

جمع :0
قابل پرداخت :0
ثبت سفارش